מסע ישראלי אישי

מסע ישראלי אישי

מסע ישראלי אישי , יוזמה משותפת של קק"ל, משרד הביטחון אגף משפחות הנצחה ומורשת וארגון יד לבנים. המסע יצא אל דרכו והשתתפו בו עד עתה כארבע מאות חברי ארגון יד לבנים, הורים, אחיות ואחים שכולים אשר שהו במסגרת שני מחזורים בטבריה. כל מחזור היה בן שתי לילות ושלושה ימים במהלכם השתתפו החברים במסע תרתי משמע. חלקו האחד של המסע היה בשבילי הארץ, במקומות בהם בא לידי ביטוי הנרטיב הישראלי: טיילנו וביקרנו במוזיאון "דונה גרציה " בטבריה, שוטטנו בסמטאות וברחובות טבריה העתיקה והחדשה יותר, שמענו הרצאות והשתתפנו בהדרכות מרתקות מאת מדריכי קק"ל. היינו באגמון החולה, עלינו לעגלות המסתור ונכנסנו יחד עם מדריכי קק"ל לעומק האגמון, צפינו במגוון בעלי החיים שמענו ולא שבענו , על ההיסטוריה של המקום, על כיבוש הביצות ועל פריחת הטבע ועוצמתו. היינו גם במרכז המבקרים המיוחד והעשיר , למדנו על אודות המקום ועל עצמנו בתוך כל המרחב המיוחד הזה, ארץ ישראל.

חלקו האחר של המסע היה סדנאות לימוד והעשרה אשר במסגרתן חולקנו לקבוצות קטנות ואינטימיות, היינו לא יותר מעשרים עד עשרים וחמישה משתתפים בכל סדנא, התארחנו בחדרי דיונים במלון הנפלא "קלאב הוטל טבריה" ובמהלכו של אירוח מצוין שמענו ממיטב המנחים ולקחנו חלק בסדנאות בניהולם המשותף של דוקטור גרניט ברקת אלמוג ואל"מ במיל. יאיר בן שלום מנהל היכל הזיכרון בהר הרצל.

ניסינו ליצור לעצמנו גיבוש זהות ישראלית, פיתוח והגברת אהבת הארץ ונופיה, תחושת שייכות למושג "ישראלי" תוך בירור ביננו לבין עצמנו על מרכיבי השכול הפרטי של כל אחת ואחד מאתנו, המפגש של הסיפור הפרטי שלנו עם הסיפור הגדול, הישראלי , של אזרחי המדינה, כולם , מכל קצות הארץ, כפי שהיינו באמת: באנו מצפון ומדרום, ממערב וממזרח, נפגשנו במסע ישראלי אישי , הכרנו, למדנו וחזרנו הביתה עם טעם של עוד. מסע ישראלי אישי, רק יצא לדרך, אנו מתכננים את המשך המסע בשנה הקרובה, 2023 ובעתיד , מידי שנה ולאורכה. אנו מודים לשותפים שלנו אשר בלעדיהם המסע הזה לא היה יוצא לדרך ובעזרתם , נמשיך ונהפוך אותו לאבן דרך בדרכנו, נשאף לשתף כל מי שרק ירצה .

תודה לקרן הקיימת לישראל, תודה למשרד הביטחון אגף משפחות, הנצחה ומורשת, תודה ליו"ר ארגון יד לבנים, תודה לכם, המשתתפים במסע, תודה לכם חברי ארגון יד לבנים שותפינו לדרך ולמסעות הבאים.

לצפיה בגלריה

באותו נושא

סמינר אחים ויתומים של צהל

משפחה יקרה,   בקנדה ארגון ידידי צהל בארה"ב ,CAZA צבא ההגנה לישראל,תורמינר   "והאגודה למען החייל מתכבדים להזמינכם לסמינר אחים ויתומים

יום עיון לסניפי יד לבנים

ב22/01/2024 התקיים יום עיון לסניפי יד לבנים בבית יד לבנים במודיעין מכבים-רעות כיבדו אותנו בנוכחותם ראש העירייה ויור השלטון המקומי,

משפחות יקרות אתם ב ♥ שלנו

מאחלים לכם שנדע למצוא את השקט,האחדות והטוב שיש בכולנו כמידי חג גם הפעם החלטנו לפנק אתכם במתנה לבחירתכם באיסוף מרשת

save the date-מסע תרפי ימי

ארגון יד לבנים מזמין אתכם, האחים השכולים גילאי 20 עד 30 ממלחמת "חרבות ברזל" למסע תרפי ימי בואו לקצת שקט